• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

کار با کنترل لایه بندی StackPanel

در این درس به آموزش کنترل لایه بندی دیگری به نام StackPanel خواهیم پرداخت، که امکان مرتب سازی کنترلها را از بالا به پایین میدهد و یا با تعیین جهت مرتب سازی به صورت افقی امکان چیدمان کنترلها را در کنار هم فراهم میکند.

ادامه مطلب...


کار با کنترل لایه بندی گرید(Grid)

در این قسمت می‌خواهیم به نحوه و چگونگی پردازش قرارگیری عناصر بصری در برنامه‌های UWP بپردازیم.

برای این منظور چندین کنترل در نظر گرفته شده است. در مثالهای دروس قبل، برنامه‌ها بسیار ساده بودند و شما را با چالش نحوه نمایش عناصر در ابعاد مختلف صفحه نمایش درگیر نمی‌کردند. اما در این قسمت با قابلیت جدیدی در طراحی برنامه‌های ویندوزی آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب...


بررسی ساختار XAML و معرفی فضاهای نام

در این درس می‌خواهیم کدهایی را که در بخش بالایی فایل Mainpage.xaml (تمرین درس 4) به صورت خودکار در هنگام ایجاد فایل به وجود آمده‌اند را بررسی کنیم.

    
xmlns:x="http://schemas.microsoft.com/winfx/2006/xaml"
xmlns:local="using:HelloWorld"
xmlns:d="http://schemas.microsoft.com/expression/blend/2008"
xmlns:mc="http://schemas.openxmlformats.org/markup-compatibility/2006"
mc:Ignorable="d"

ادامه مطلب...


درک خصوصیات پیشفرض، خصوصیات پیچیده و خصوصیت ترکیب عنصر

همانطور که در درسهای گذشته بیان شد Xaml در واقع یک سند Xml می‌باشد که از یک سری عنصر(Element) تشکیل شده است و برخی از عناصر، دربرگیرنده عناصر دیگری می‌باشند که با نام Container شناخته می‌شود.

ادامه مطلب...


تبدیل نوع مقادیر بین Xaml و #C

در این درس نگاهی خواهیم داشت به کد درس قبل، که در آن توانستیم یک دکمه با رنگ قرمز را بر روی صفحه ظاهر کنیم و پس از کلیک بر روی آن متنی را نمایش دهیم. نکته‌ای را که می‌خواهیم در این درس به آن اشاره کنیم نحوه مقدار دهی در Xaml و معادل آن در C# است.

ادامه مطلب...


XAML چیست؟

در این درس به مفاهیم بسیار ابتدایی Xaml خواهیم پرداخت. اینکه تگهای Xaml چه ساختار معنایی دارند و چگونه می‌توان آنها را با کدهای C# ارتباط داد. در درس قبل گفتیم که Xaml شباهتهایی با Html دارد که البته اتفاقی هم نیست. Xaml در واقع Xmlی است با ساختار توسعه یافته یک زبان Markup.

ادامه مطلب...


مروری بر سری آموزشی برنامه نویسی UWP

همانطور که در آموزش قبل خواندید و دیدید، ایجاد برنامه‌های فراگیر همانند برنامه‌هایی از نوع WPF و Asp.net در ویژوال استودیو می‌باشد. البته تفاوتهایی در نحوه طراحی و پیاده سازی و همچنین تغییرات در ساختار محیط ویژوال استودیو مانند پنجره Properties وجود دارد. شاید در نگاه نخست فکر کنید که Xaml شبیه به Html می‌باشد، اما در واقع این دو باهم تفاوتهای بسیاری دارند، به همین جهت ما نگاهی خواهیم داشت به Xaml در درس 4 و بعد آن. در واقع برنامه نویسی برنامه‌های فراگیر بسیار به WPF و Silverlight نزدیک می‌باشد، همانند آنها فرمهای طرحی و کدهای پشت آنها، تشکیل دهنده ساختار اصلی آن می‌باشد.

ادامه مطلب...


اولین برنامه فراگیر خود را ایجاد کنید

شما می‌توانید از دانش خود درباره C# برای تولید برنامه‌های Desktop همچون WinForms و WPF و همچنین Web همچون WebForms و Asp.net MVC استفاده نمایید. نتایج استفاده از این زبان تقریبا یکسان است با این تفاوت که نتیجه حاصل از برنامه‌های تحت Web در یک مرورگر مشاهده خواهد شد و یک برنامه Desktop در یک پنجره ویندوزی. به عنولن مثال شما در یک برنامه WinForm یک عدد Button قرار می‌دهید و در رویداد Click آن به کمک کد C# مقدار یک Lable را تغییر می‌دهید، در نتیجه شما می‌توانید از تکنیکهایی که با آن آشنا هستید برای تولید نوع دیگری از برنامه‌ها استفاده نمایید.
در این قسمت ما می‌خواهیم از همان تکنیکها برای ایجاد یک برنامه Helloworld از نوع فراگیر استفاده نماییم.

ادامه مطلب...


برنامه نویسی برنامه های فراگیر ویندوز 10 برای مبتدیان - معرفی

برنامه‌های فراگیر ویندوز(Universal Windows Platform) بر روی طیف وسیعی از دستگاه‌ها قابل اجرا می‌باشند، از قبیل Desktop, Mobile, Xbox One, Surface Hub, Microsoft HoloLens.
زیبایی برنامه‌های فراگیر در این است که شما برنامه را یکبار می‌نویسید و سپس می‌توانید آن را بر روی دستگاه‌های متنوعی که مبتنی بر ویندوز 10 می‌باشند و دارای وضوح تصویری متفاوتی هستند اجرا نمایید.

ادامه مطلب...