مطالب آموزشی | قوانین مالیاتی | صفحه 1


آیا همه کسب و کارها برای انجام امور مالی خود نیازمند استفاده از حسابداری و نرم افزارهای آن هستند؟

489 هومن نوریان 1396/09/03 10:01:18

در کوتاه ترین پاسخ باید در جواب این سوال بگوییم: "خیر". خب حالا دلایل این ادعا چیست؟

اجازه دهید اول در مورد اینکه حسابداری و کاربردهای آن چیست؟ مقداری صحبت کنیم. در تعریف حسابداری آمده است: حسابداری زبان تجارت خوانده می‌شود. زیرا از طریق تهیه گزارش‌های مالی، اطلاعات لازم را دربارهٔ واحدهای اقتصادی در اختیار اشخاص ذی‌نفع و ذی‌علاقه و ذی‌حق قرار می‌دهد. این اشخاص شامل مدیران، صاحبان سرمایه، اعتبار دهندگان، سازمان‌های مالی و اقتصادی دولت و از این قبیل هستند.


ادامه مطلب...

فاکتور رسمی بر اساس آخرین مقررات سازمان امور مالیاتی چیست؟ چگونه صادر و اظهار می‌شود؟ - قسمت اول

1050 هومن نوریان 1396/09/03 01:57:09

این سوالی است که حتی بسیاری از فعالان اقتصادی هم جواب درستی برای آن ندارند. در چند سال گذشته به واسطه اجبار قانونی قانون‌گذار در خصوص استفاده از فاکتور رسمی توسط بنگاه‌های اقتصادی و تغییرات بسیار زیاد قانون طی چند سال اخیر، بازار آشفته‌ای از ارائه دهندگان راه حل‌های مجازی و فیزیکی ایجاد شده است. در این مقاله قصد داریم برای این پرسش یک جواب کامل را به حضورتان ارائه نماییم و البته مخاطب این مقاله بیشتر کسب و کارهای کوچک و اصناف هستند، هر چند که به صورت مختصر به مسائل افراد حقوقی نیز خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب...

قانون مالیاتهای مستقیم با اصلاحات 1394/04/31 + دانلود نسخه الکترونیکی

426 داریک سافت 1395/12/11 10:47:49

tax time

برای ایجاد و اداره یک کسب و کار، یکی از چالش های پیش رو قوانین و مقررات دولتی هستند. بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کار معمولا از این قوانین و مقررات اطلاع دقیقی ندارند و این موضوع همیشه باعث ایجاد ضرر و زیان برای کسب و کارشان می شود. در ادامه برای آگاهی بیشتر کابران گرامی از قوانین  و مقررات مالیاتی کشور، کتاب الکترونیکی قانون مالیات های مستقیم که توسط وزارت دارایی و امور اقتصادی کشور تنظیم شده است را برای دانلود در اختیارتان قرار می دهیم.


ادامه مطلب...

فاکتور رسمی و مورد قبول دارایی برای مودیان مالیاتی چه ویژگیهایی دارد؟

4222 داریک سافت 1395/12/07 22:01:16

با توجه به تغییرات صورت گرفته در متن قانون مالیاتهای مستقیم در سال 1396، مطلب نوشته شده قبلی حذف و مطلب جدیدی در اینخصوص نگاشته شده است. خواهشمندیم مطلب "فاکتور رسمی بر اساس آخرین مقررات سازمان امور مالیاتی چیست؟ چگونه صادر و اظهار می‌شود؟"  را مطالعه فرمایید.

دانلود برنامه صدور فاکتور آسانا 3 


ادامه مطلب...

دانلود کتاب الکترونیکی راهنمای کاربردی - عملیاتی مالیات بر ارزش افزوده و تکالیف قانونی مودیان

642 داریک سافت 1395/01/30 11:06:20

کاربر گرامی محصولات داریک سافت، با سلام و احترام.

با توجه به تغییرات جدید در سیستم مالیاتی کشور و لزوم اطلاع صاحبان مشاغل از قوانین و مقررات، برآن شدیم تا در کنار ایجاد نرم‌افزارهای کاربردی در این زمینه، نسبت به انتشار مطالب آموزشی، جهت بالا بردن سطح آگاهی کاربرانمان اقدام نماییم. از آنجاییکه به سبب پیگیری قوانین و مقررات جهت اعمال در نرم‌افزارهای تولید شده، مطالب و قوانین موجود را دنبال می‌نماییم از این پس هرآنچه از نظرمان برای کاربرانمان نیز مفید باشد، در این قسمت از سایت منتشر خواهیم نمود. در همین راستا و در ادامه کتاب الکترونیکی راهنمای کاربردی - عملیاتی مالیات بر ارزش افزوده و تکالیف قانونی مودیان را جهت دانلود و مطالعه به حضورتان تقدیم می‌نماییم. با امید به ارائه‌ی کمکی هرچند کوچک به رونق کسب و کار شما. موفق و پیروز باشید.

 


ادامه مطلب...