• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

لوگوی شرکت داده پرداز داریک در جمع دوستان TypeScript

 

TypeScript چیست؟

با گسترش روز افزون زبان برنامه نویسیJavascript  و استفاده هر چه بیشتر از آن در تولید برنامه‌های تحت وب، این زبان به یکی از قدرت‌ مندترین زبانها در تولید برنامه‌های مبتنی بر وب تبدیل شده است .استفاده از Javascript در کنار تمامی نیازهای توسعه دهندگان  CSS و  Html5  برنامه‌های تحت وب را مرتفع نموده است.


در ابتدا جاوا اسکریپت برای اسکریپت نویسی سمت کلاینت برای صفحات وب ایجاد شد و مدت زیادی به‌عنوان ابزاری برای مدیریت کردن رویدادهای صفحات وب بکار گرفته میشد و در نتیجه بسیاری از امکانات لازم برای برنامه‌نویسی برنامه‌های مقیاس بزرگ را به‌همراه نداشت  .امروزه به قدری این زبان  توسعه داده شده است که حتی در تولید برنامه‌های Native مانند Windows Store    و برنامه‌های تحت رایانش ابری نیز استفاده می‌شود .پیشرفت‌های صورت گرفته و اشاره شده در این حوزه موجب شد تا شاهد پیداش برنامه‌های مبتنی بر جاوا اسکریپت با سایزهای بی سابقه‌ای باشیم و این بیانگر این بود که تولید برنامه‌های مبتنی بر جاوا اسکریپت در مقیاس‌های بزرگ امر دشواری است و اینک TypeScript توسط غول نرم افزاری جهان یعنی مایکروسافت (Microsoft) پا به عرصه گذاشته تا این فرآیند را سهل نماید. به کمک  TypeScript می‌توان برنامه هایی تحت JavaScript در مقیاس بزرگ تولید کرد به طوری با هر مرورگر و سیستم عاملی سازگار باشد.TypeScript  از شی گرایی نیز پشتیبانی می‌کند و خروجی آن در نهایت به JavaScript کامپایل می‌شود. 

شرکت ما نیز با تکیه بر دانش فنی متخصصان و بروز بودن آنها توانسته است با استفاده از این زبان در توسعه‌ی نرم افزار خود نظر کارشناسان مایکروسافت را در این حوزه به خود معطوف داشته و لایق عنوان " Friends of TypeScript" گردد که این مهم در سایت این شرکت قابل مشاهده است. این یکی از افتخارات شرکت ماست که نام و لوگوی ما در کنار بزرگان صنعت نرم افزار دنیا قرار گرفته و خورسندیم که می توانیم این علم و تکنولوژی را در اختیار هم میهنانمان قرار دهیم.

تا مشتریان وفاداری چون شما در کنارمان هستند، از پر مخاطره بودن این مسیر نمی هراسیم و تمام سعی مان خدمت رسانی به این مشتریان وفادار خواهد بود.

با امید به فردایی بهتر برای ایران و ایرانی.

لینک سایت typescriptlang


دیدگاه جدید

Captcha

کلمات کلیدی