• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

چرا آسانا 1 از کار افتاده است؟

 

نرم افزار آسانا 1 در سال 91 توسط تیم برنامه نویسان شرکت داده پرداز داریک ساخته شد و به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفت. همچون سایر برنامه‌های رایگان که تولیدکنندگان آن اهدافی را برای ایجاد درآمد پیش‌بینی می‌کنند، این شرکت نیز اینگونه تصمیم گرفت که از راه تبلیغات درون برنامه‌ای و جذب کمکهای نقدی به صورت داوطلبانه توسط مصرف کنندگان، هزینه‌های تولید و پشتیبانی محصول ارائه شده را تامین نماید.

متاسفانه با وجود 50 هزار دانلود قانونی و غیر قانونی این نرم افزار به غیر از عده‌ی اندکی از جامعه‌ی استفاده کننده که درک درستی از این موضوع داشتند و از تولیدکنندگان حمایت کردند، سایر عزیزان استفاده کننده هیچ لزومی به حمایت از پروژه‌ای که در کسب و کار آنها تغییری ایجاد نموده بود، ندیدند و این موضوع ما را بر آن داشت تا از انتشار این نرم افزار و توسعه و پشتیبانی آن از سال 1393 خودداری کنیم.

لذا در ابتدا، ارائه‌ی آن را از طریق وب سایت داریک سافت متوقف نموده و به ایمیل کاربرانی که اقدام به تکمیل اطلاعات خود در زمان استفاده نموده بودند، مطلبی پیرامون آگاهی از عدم وجود پشتیبانی و ارائه نسخ جدید ارسال نموده و مسئولیت عواقب استفاده از این نرم افزار را بر عهده کاربر استفاده کننده قرار دادیم و پیشنهاد کردیم که با پرداخت یکصد هزار ریال نرم افزار آسانا 2 را به صورت قانونی تهیه نموده و حتی به صورت رایگان اطلاعات موجود در آسانا 1 را به نرم افزار جدید انتقال دهند (طبق لیست تغییرات نرم افزار آسانا 2، امکان ورود اطلاعات از نرم افزار آسانا 1 در تاریخ 1393/02/25 ایجاد شده است).


در اقدام بعدی با سایتهایی که این نرم افزار را برای دانلود در اختیار کاربران قرار می‌دادند مکاتبه کردیم تا نرم افزار آسانا 1 را از لیست نرم افزارهای قابل دانلود خود خارج نمایند که متاسفانه نه تنها اقدامی از سوی این دوستان انجام نپذیرفت، در حداقل امکان به خود زحمت دادن جواب به ایمیل دریافتی را نیز نداند.

در این مدت بسیاری از کاربران آسانا 1 با توجه به تغییر نیازهایشان به نرم افزارهای جدیدتر مهاجرت کردند اما همچنان روند افزایش کاربران آسانا 1 با توجه به رایگان بودن آن و محبوب شدن در بین کاربران افزایش پیدا کرد تا جایی که نگهداری ارتباط بین نرم افزار و سرورهای داریک سافت هزینه‌های زیادی را سربار شرکت نمود.

هیات مدیره شرکت داده پرداز داریک در تاریخ 1396/03/08 طی تشکیل جلسه جهت خروج از این بحران تصمیم گرفت، برای همیشه ارتباط خود را با نرم افزار آسانا 1 قطع نماید و به همین دلیل ارتباط نرم افزار آسانا 1 در قسمت تبلیغاتی خود با وب سرور داریک سافت قطع شده که این امر باعث صدور خطا در هنگام اجرای برنامه گردیده است.

لذا این شرکت از طریق انتشار این خبر، ضمن عرض پوزش از کاربرانی که تا کنون از این نرم افزار استفاده نموده‌اند و در حال حاضر با اجرا و استفاده از آن دچار مشکل هستند، اعلام می‌نماید، هیچ مشکلی برای اطلاعات ثبت شده قبلی آنها در نرم افزار آسانا 1 به وجود نیامده و این عزیزان می‌توانند با خرید قانونی نرم افزار آسانا 2 از طریق وب سایت این شرکت و انتقال اطلاعات خود به این نرم افزار همچنان به کار صدور فاکتور ادامه داده و از پشتیبانی تیم تولید داریک سافت بهره‌مند گردند.

موفق و پیروز و سربلند باشید.دیدگاه ها

سلام

لطفا یه برنامه برای مشاهده فاکتورهای صادرشده بزارید ، البته رایگان .

درستش این بود که این اطلاعیه ای که فرمودید قراره پشتیانی به پایان برسه و نرم افزار از کار بیوفته طوری دارخل نرم افزار اطلاعرسانی میشد ، مثلا توی بنر تبلیغاتی

مثلا خود من از سایت دیگه ای دانلود کرده بودم که خب چون نرم افزار رایگان بود کار غیر قانونی ای نیست

الان میشه گفت اطلاعات حساس و حیاتی به نوعی گروگان گرفته شدن

ازتون خاهش دارم یه فرجه ی چند روزه بزارید و مجدد سرور تبلیغات رو راه اندازی کنید تا بتونیم از فاکتورهای صادرشده رو پرینت بگیریم

در کل بابت این نرم افزار سپاس گذار و دعاگوی شما هستم ، تا به اینجا خیلی کارمو راه انداخت


کاربر گرامی با سلام و احترام.

متاسفانه امکان راه اندازی مجدد سرور وجود ندارد و از آنجاییکه بسیاری از افراد نسخه های قدیمی این نرم‌افزار را از سایتهای دانلود نرم‌افزار اخذ کرده و استفاده می‌نمودند، تنها ارتباطشان ارسال به سایت ما بود و قصد ما گروگان‌گیری اطلاعات شما نبوده و نیست.

در هر صورت شما می‌توانید با پرداخت مبلغ بسیار اندک به نرم افزار آسانا 2 مهاجرت نموده و با حمایت از تولیدکننده به جمع کاربران قانونی ما بپیوندید و اگر همچنان اعتقاد دارید که می‌بایست یک شرکت نرم‌افزاری برای استفاده شما و سایر کاربران خود بدون هیچ نفع مالی نرم‌افزار تولید و ارائه نماید، می‌توانید ارتباط سیستمتان را با اینترنت قطع کرده و نرم افزار را اجرا کنید؛ در این حالت سرباری برای سرورهای ما وجود نخواهد داشت و برنامه به صورت رایگان در اختیار شما خواهد بود.

موفق و پیروز باشید.

نه خدا نکنه همچین اعتقادی داشته باشم

منتها من چون کارمندم و کارفرمام حاضر به پرداخت مبلغی نیست و منو موظف به استفاده از برنامه های رایگان کرده بود امکان خرید نسخه جدید این نرم افزار کاربردی رو ندارم

ممنونم از راهنماییتون

با سلام

متاسفانه صنعت نرم افزار و در سطح بالاتر، حقوق مالکیت معنوی در ایران هیچ محلی از اعراب ندارد! براحتی برای یک ساندویچ یا آب میوه یا بستنی ده هزار تومان پرداخت می کنیم ولی برای یک نرم افزار که حاصل تحصیل، کسب تجربه، شب بیداری و مافوق همه، عشق و علاقه یک متخصص به کاری که انجام می دهد، پول اضافی به نظرمان می رسد.

دم شما گرم، در روزگاری که خط کش همه چیز پول و مادیات است (که به خودی خود چیزهای بدی نیستند)، مرام این را داشتید که ۵ سال در صنعتی که احتمال خیلی زیاد میدانستید مزد زحمات خود را نمیگیرید، خدمت ارائه کردید.


جناب امیر حسین عزیز؛ آنچه تا به امروز باعث دوام ما در این صنعت شده است، دلگرمی ست که از سوی عزیزانی چون شما دریافت نموده‌ایم. نیک میدانید و می‌دانیم که یکی از کارکردهای ارائه نرم‌افزار رایگان به کشورهای جهان سوم و درحال توسعه، جلوگیری از رشد این صنعت در آن کشورها و در تاثیری معکوس بر سرمایه انسانی، باعث رشد توان فنی افراد در این حوزه و نهایاتا پیوستن آنها به همان کشورهای پیشرفته با نا امن کردن سرمایه‌گذاری است.

مقصر مردم ما نیستند؛ رفتارها و روالهای موجود عادات آنها را تغییر داده است و ما تمام تلاشمان را به کار بسته‌ایم تا این عادات نادرست که در نهایت به خودمان ضربه می‌زند را اصلاح کنیم. امیدواریم بتوانیم جاده را برای نسلهای بعد هموارتر نماییم.

از پیام سرشار از درک و معرفت شما سپاسگزاریم و اطمینان داریم، اکثریت مردم ما مانند شما فکر می‌کنند.

سربلند و پیروز باشید.

دیدگاه جدید

Captcha