• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

چگونه می‌توان اضافات درصدی مانند هزینه نصب و راه اندازی را به صورت اتوماتیک در فاکتور وارد کرد؟

 

آقای رضا از فروشگاه سام گارد سیستم، کاربر نرم افزار مدیریت فروش و فاکتور آسانا 3 از رستمکلای استان مازندران سوال این محتوی را در بخش پشتیبانی مطرح کردند. در واقع یکی از اقداماتی که فروشگاه‌هایی مانند فروشندگان دوربین مدار بسته در فاکتور انجام می‌دهند محاسبه هزینه خدمات ارائه شده بر اساس درصدی از مبلغ کل فاکتور است. در ادامه شما را با نحوه انجام این عمل در نرم افزار مذکور آشنا خواهیم کرد.


برای انجام این عمل باید کادر اضافات را به فاکتور اضافه کنیم که در حالت پیش فرض در نرم افزار غیر فعال است. البته به صورت قانونی هزینه نصب و راه اندازی باید در داخل سطرهای فاکتور ایجاد شود تا در گزارشات مربوط به دارایی محاسبه شود. بنابراین اگر قصد صدور فاکتور رسمی با محاسبه ارزش افزوده را دارید این روش پیشنهاد نمی شود.

ابتدا باید کادر اضافات را به فرم فاکتور اضافه نمایید. مراحل زیر را بدین منظور انجام دهید:

1- از منوی اطلاعات پایه - تنظیمات عمومی، قسمت تنظیمات فاکتور را انتخاب نمایید. در پنجره نمایش داده شده همانند تصویر زیر گزینه نمایش کادر اضافات را تیک دار نموده و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید.

تنظیمات فاکتور

2- پس از ثبت از این پنجره خارج می شوید و به پنجره قبلی یعنی تنظیمات عمومی باز خواهید گشت. حال بر روی دکمه تنظیمات پایه کلیک کرده و در پنجره باز شده عنوان اضافات را طبق تصویر زیر به هزینه نصب و راه اندازی یا هر عنوان دیگری که در نظر دارید، تغییر دهید و بر روی دکمه ثبت در پایان کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

تنظیمات پایه فاکتور

3- حال یک فاکتور فروش جدید ایجاد نموده و پس از ثبت اقلام در قسمت پایین فاکتور طبق تصویر زیر عدد درصد و علامت آن را وارد نموده و اینتر کنید. در این حالت بر اساس کل قیمت کالاهای وارد شده مبلغ اضافات محاسبه شده و به جمع اضافه می شود. مطابق با تصویر زیر:

اعمال درصد در اضافات بر کل اقلام فاکتور

4- فاکتور خروجی شما به شکل زیر خواهد بود:

نمونه فاکتور با محاسبه اضافات درصدی


دیدگاه جدید

Captcha