• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

به‌روزرسانی نگارش 3.0.5.168 نرم افزار آسانا 3 با امکان تهیه فایل پشتیبان در فضای ابری واقعی

 

در این به‌روزرسانی یک امکان بسیار خوب جهت تهیه فایل پشتیبان در محلی به غیر از کامپیوتر شخصی ارائه شده است، از این پس می‌توانید فایل پشتیبان را در یک فضای ابری شخصی به صورت رمزنگاری شده آپلود نمایید و دیگر نگران تغییر سیستم عامل(ویندوز) نباشید."تهیه فایل پشتیبان به صورت مستمر بعد از پایان کار همیشه بهترین استراتژی می‌باشد، و چه بهتر که یک نسخه کپی از آن در یک فضای ابری شخصی و ایمن صورت گیرد، این سرویس ابری توسط MEGA ارائه می‌شود و کلیه اطلاعات شما و کنترل آن در اختیار خودتان می‌باشد و شرکت داریک سافت و هیچ فرد دیگری هیچ‌گونه دسترسی به این اطلاعات ندارد".

همچنین چند بهبود و رفع مشکل هم در این بروزرسانی صورت پذیرفته است که در ادامه می‌توانید آنها را مطالعه نمایید.


فهرست تغییرات:

جدید:

  • امکان ذخیره فایل پشتیبان در فضای ابری MEGA
  • جستجو بر اساس تاریخ پیگیری در فهرست فاکتورهای فروش
  • چیدمان متن پانویس به تنظیمات چاپ اضافه شد

بهبود:

  • اصلاح و تغییر رفتار دکمه وضعیت نمایش ستون مالیات در فاکتور خرید و فروش
  • اعمال پانویس فاکتور فروش در هنگام صدور فاکتور از پیش‌فاکتور

رفع اشکال:

  • رفع مشکل عدم حذف فاکتور به صورت تکی
  • رفع مشکل عدم محاسبه ارزش افزوده در هنگام فعال سازی دکمه محاسبه مالیات، زمانی که ستون مالیات بصورت پیش‌فرض قابل مشاهده نباشد

توجه : در صورتی که مشکلی در شیوه به‌روزرسانی برخط (آنلاین) متوجه شماست* یا امکان آن را ندارید، می‌توانید با استفاده از  فایل به‌روزرسانی غیر برخط (آفلاین) که از طریق لینک زیر در اختیار شما قرار گرفته است، اقدام به به‌روزرسانی نرم افزار خود نمایید.

به‌روزرسانی غیر برخط(Offline) نرم افزار آسانا 3 و صندوق مکانیزه

* با توجه به اینکه کاربران ویندوز XP به جهت عدم رعایت مسائل امنیتی در این سیستم عامل قادر به دریافت به‌روزرسانی‌ها به صورت آنلاین نمی‌باشند، می‌بایست به‌روزرسانی‌ها را به صورت آفلاین دریافت نمایند. همچنین کاربرانی که قصد دارند چند بروزرسانی را به صورت آنلاین دریافت نمایند، ممکن است با مشکل عدم امکان بروزرسانی مواجه شوند که بهتر است در این حالت از بروزرسان آفلاین استفاده کنند.

در صورتی‌ که همچنان در به‌روزرسانی دچار مشکل هستید، می‌توانید موضوع را از طریق ایجاد تیکت جدید در بخش پشتیبانی با ما در میان بگذارید. کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن بررسی‌های لازم را انجام داده و مشکل را برطرف خواهند نمود.

در پایان امیدواریم این به‌روزرسانی شرایط بهتری را برای استفاده از این نرم‌افزار برای شما مهیا نماید و از اینکه همراهمان هستید و ما را از نقطه نظرات ارزشمندتان مطلع می‌نمایید، کمال تشکر و سپاس را داریم.


دیدگاه جدید

Captcha