• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

پرسش های متداول - نرم افزار صدور فاکتور آسانا 2

این برنامه جهت بررسی تا 5 فاکتور رایگان بوده و پس از آن می بایست به قیمت بیست و پنج هزار تومان (بدون محاسبه ی ارزش افزوده) خریداری شود. خرید و فعالسازی آن کاملا آنلاین بوده و پس از خرید لایسنس آن به صورت بلادرنگ در اختیار خریدار قرار می گیرد.


ادامه مطلب...


حداکثر میتوانید 5 فاکتور و 3 کالا معرفی نمایید و همچنین قادر به تهیه فایل پشتیبان نمی‌باشید.


ادامه مطلب...


از سال 1395 کلیه برنامه‌های این شرکت دارای اعتبار زمانی برای پشتیبانی و بروزرسانی یک ساله هستند. به این معنی که پس از پایان دوره یک ساله برنامه از کار نیافتاده و به کار خود ادامه خواهد داد و تنها ارتباط نرم افزار با شرکت داده پرداز داریک جهت دریافت بروزرسانی و ارائه پشتیبانی قطع خواهد شد.

همچنین افزونه‌هایی که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است، مانند افزونه دریافت و پرداخت در نرم افزار آسانا 3 نیاز به فعالسازی مجدد خواهند داشت.


ادامه مطلب...


بله.  درخواست ما این است که جهت حمایت از گروه تولید کننده نرم افزار اجازه بدهید این تبلیغات در فاکتور وجود داشته باشد. اما اگر به هر دلیلی تمایل نداشتید که این اتفاق بیافتد می توانید افزونه مربوطه را جهت حذف این عبارت خریداری نمایید. در حال حاضر هزینه انجام این کار مبلغ 15 هزار تومن می باشد.


ادامه مطلب...


بله. در قسمت ننظیمات برنامه، سربرگ اطلاعات برای این منظور در نظر گرفته شده است 


ادامه مطلب...


بله. این نرم افزار امکان استفاده از تمام چاپگرها را فراهم آورده و هیج محدودیتی در استفاده از چاپگر فیش پرینت وجود ندارد.


ادامه مطلب...


بله. اما با توجه به ارائه نسخه جدید محصول آسانا دیگر امکانات جدید به این نرم افزار اضافه نخواهد شد و تنها ایرادات احتمالی گزارش شده توسط کاربران برطرف شده و به رایگان در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.


ادامه مطلب...


خیر. اما نظرات و درخواستهای کاربران جمع آوری شده و در بروزرسانیهای منتشر شده در اختیار عموم قرار می گیرد و البته کلیه درخواستها و نظرات از زمان انتشار آسانا 3 در آن اعمال خواهد گردید.


ادامه مطلب...


علت مشاهده خطای class not registered عدم شناسایی مرورگر پیشفرض سیستم شما توسط ویندوز می‌باشد. راه دیگر فعال سازی استفاده از بخش فعالسازی آسانا 2 در سایت داریک سافت می‌باشد.با انتخاب گزینه "فعال سازی آنلاین نرم افزار آسانا 2" می‌توانید مراحل فعال سازی را انجام دهید.

برای این منظور بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فعالسازی آنلاین آسانا 2


ادامه مطلب...


علت نقص فونت نصب شده arial بر روی سیستم  شما می‌باشد. فونت arial را از اینجا دریافت و نصب نمایید.


ادامه مطلب...


در هنگام چاپ به تنظیمات چاپ سپس سربرگ ستون بندی مراجعه کنید و هر ستون را میتوانید شخصی سازی نمایید. برای اطلاعات بیشتر این مطلب را مطالعه نمایید.


ادامه مطلب...


بدین منظور می بایست در قسمت تنظیمات چاپ، سربرگ "ستون بندی"، ستون عددی مورد نظر را انتخاب نموده و گزینه "تعداد ارقام اعشار" را متناسب با تعداد مورد نظرتان پر نمایید.


ادامه مطلب...


پس از سه بار ورود اشتباه کلمه عبور،  امکان ریست کلمه عبور و ارسال آن به آدرس ایمیل ثبت شده در فایل لایسنس فعال میگردد که با ورود آدرس ایمیل و رمز آن در کادرهای مربوطه رمز عبور به ایمیل داده شده ارسال می گردد.

توجه بفرمایید که این یک ارسال درون برنامه ایست و رمز عبور ایمیل شما در هیچ جای دیگر ثبت نمی شود..


ادامه مطلب...


در حال حاظر برنامه به صورت Client-Server ارائه نمی‌شود. این قابلیت در نرم افزار آسانا 3 ارائه خواهد گردید..


ادامه مطلب...


به عنوان مثال در ستون تخفیف با نوشتن %2 و سپس فشردن دکمه Enter میتوانید این میزان تخفیف را اعمال نمایید. برنامه به صورت خودکار دو درصد را محاسبه کرده و مقدار معادل آن را نمایش میدهد.


ادامه مطلب...


جهت ثبت و بازیابی اطلاعات و استفاده در صدور فاکتور جدید باید افزونه "اشخاص" را خریداری نموده و به برنامه اضافه نمایید. قیمت این افزونه 50هزار ریال می باشد.


ادامه مطلب...


پس از اینکه خرید افزونه با موفقیت انجام شد. وارد برنامه آسانا 2 شوید دکمه درباره (در نوار پایین برنامه) برنامه را  انتخاب کنید، سپس گزینه "بروزرسانی لایسنس"  را کلیک نمایید و در صفحه ظاهر شده بر روی دکمه "بارگذاری فایل فعال سازی" کلیک کنید.
در این مرحله از اتصال سیستم خود به اینترنت مطمئن شوید و سپس گزینه "آنلاین" را انتخاب کنید. آدرس ایمیلی که با آن برنامه را فعال کرده اید را وارد نمایید. در این لحظه برنامه پس از اتصال به سرور شرکت داریک فایل لایسنس برنامه را بروز کرده و امکانات افزونه خریداری شه به برنامه اضافه میشود. برنامه را ببندید و دوباره اجرا کنید. در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید، می بایست قبلا لایسنس بروز شده را دانلود کرده و در رایانه ای که قصد استفاده دارید به صورت آفلاین بارگذاری نمایید.


ادامه مطلب...


علت این مشکل استفاده از حروف غیر فارسی در محتوای سند چاپی می‌باشد.

جهت رفع مشکل باید تمامی فونتها را در تنظیمات چاپ از B Yekan به فونت استاندارد مانند Tahoma تغییر دهید.


ادامه مطلب...


ابتدا وارد برنامه آسانا 2 شود و از نوار ابزار بالای صفحه گزینه افزونه ها را انتخاب نمایید. در این مرحله برنامه شما را به سایت  شرکت و صفحه مخصوص افزونه ها هدایت میکند با کلیک بر دکمه ورود شما وارد صفحه افزونه ها می شوید..
در این صفحه شما می توانید لیست افزونه های موجود را مشاهده کرده و برای خرید و فعال سازی هر کدام دکمه "افزودن به سبد خرید" را کلیک کنید. و در پایان دکمه "ثبت و انجام خرید" را در سمت چپ صفحه انتخاب نمایید. پس از پرداخت مبلغ افزونه میتوانید فایل جدید فعال سازی را دریافت و از طریق برنامه بروزرسانی نمایید.


ادامه مطلب...


جهت نمایش جمع فاکتور به حروف ابتدا در فرم تنظیمات چاپ فاکتور سربرگ "فاکتور" را انتخاب نمایید سپس گزینه "چاپ مبلغ کل به حروف" را انتخاب نموده و در انتها تنظیمات چاپ را ذخیره نمایید.


ادامه مطلب...


 

در صورتی که از ویندوز XP استفاده می کنید در تنظیمات چاپ، فونت مربوط به قسمتی که می خواهید انگلیسی چاپ شود را به tahoma تغییر دهید.
در صورتی که از ویندوزهای بالاتر از XP استفاده می کنید، از فونت Segio UI استفاده نمایید.
در نظر داشته باشید تنظیمات انجام شده را در نمونه فاکتور مورد نظر ذخیره نمایید.


ادامه مطلب...


 

حداقل نسخه برنامه باید 2.0.5.1 باشد.
ابتدا برنامه آسانا 2 را پیش از انجام مراحل زیر ببندید.
سپس از منو استارت ویندوز برنامه Run را اجرا نمایید.
در کادر فرم ظاهر شده دستور زیر را وارد نموده و بعد بر روی دکمه Ok کلیک نمایید.
%localappdata%
در پنجره مرورگر فایلهای ویندوز، وارد پوشه AsanaGridLayouts شوید و تمامی فایلهای داخل آن را حذف نمایید.
سپس برنامه آسانا2 را اجرا نمایید.


ادامه مطلب...


در صورتی که از اکانت گوگل یا همان جی میل استفاده می کنید  اقدام زیر را انجام دهید:

از طریق لینک زیر وارد اکانت گوگل خود شده و تنظیم این قسمت را بر روی turn on قرار دهید
https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps


ادامه مطلب...


به نظر میرسد فایل مربوط به تهیه پشتیبان بر روی سیستم شما موجود نمیباشد.
فایل را از آدرس زیر دریافت نمایید. سپس آن را از حالت فشرده خارج نموده و در محل نصب برنامه آسانا2 کپی نمایید.

دریافت فایل


ادامه مطلب...


بله.
بارکدخوان یک دستگاه ورودی است که اقدام به خواندن بارکد و انتقال آن به رایانه می نماید. کافی است بارکد خوان را به سیستم متصل نموده و درایور آن را نصب نمایید. سپس در هنگام صدور فاکتور یا تعریف کالا، مکان نما را در قسمت کد کالا قرارداده و از طریق بارکدخوان، بارکد مربوطه را اسکن نمایید. اگر کار را درست انجام داده باشید می بایست کد کالا در همان قسمت نمایش داده شود.


ادامه مطلب...
بازگشت