• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

پرسش های متداول - سوالات مرتبط با ارزش افزوده

قانون مالیات بر ارزش افزوده مفاهیم گسترده ی بسیاری دارد، با این حال جهت مرور سریع و اجمالی این مفاهیم در ادامه به چند مورد اشاره می نماییم.


ادامه مطلب...


مهلت تهیه و ارسال لیست معاملات فصلی ماده ۱۶۹ مکرر برای اشخاص حقیقی و حقوقی یک ماه پس از پایان هر فصل سال شمسی میباشد .


ادامه مطلب...


عدم تهیه و ارسال لیست معاملات فصلی ماده ۱۶۹ مکرر مشمول جریمه ۱% مبلغ کل معاملات لیست می باشد.


ادامه مطلب...


برای تهیه و ارسال معاملات فصلی می توان از دو طریق اقدام کرد:

الف- نرم افزار آفلاین TTMS که به صورت آفلاین اطلاعات مالی خرید و فروش را وارد می کنید و در پایان در صورت داشتن نام کاربری و رمز عبور لیست را ارسال نمائید.

ب- از طریق سامانه اینترنتی Tax.gov.ir می تونید بصورت آنلاین لیست خودتون را تهیه و ارسال کنید که برای وارد شدن به پروفایل حتما باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید.


ادامه مطلب...


پس از ثبت نام مرحله دوم کد اقتصادی از طریق سامانه اداره مالیات و گرفتن کد رهگیری، پس از گذشت مدت کوتاهی نامه ای حاوی نام کاربری و رمزعبور می باشد به آدرس پستی شما ارسال می شود.

توضیح:

1-آدرس سایت سازمان امور مالیاتی www.tax.gov.ir می باشد.

2-از نام کاربری و رمز فرستاده شده توسط سازمان امور مالیاتی برای ارسال لیست حقوق، ارسال گزارشات فصلی، تکمیل ثبت نام کد اقتصادی و ارسال اظهارنامه عملکرد استفاده می شود)


ادامه مطلب...


فعالان اقتصادی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که اقدام به عرضه، صادرات یا واردات کالا و خدمات مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده می کنند و طبق ضوابطی که سازمان امور مالیاتی اعلام می نماید مکلف به ثبت نام می گردند، در نظام مالیات بر ارزش افزوده به عنوان مودی محسوب می شوند.  لیست مشمولین از ابتدای سال 92 تا پایان سال 94 به شرح ذیل می باشد:


ادامه مطلب...


مکانیزم اعتبار مربوط به مالیات بر ارزش افزوده چنین است که از مالیات دریافتی بابت فروش کالا و خدمات می توان مالیات بر ارزش افزوده پرداختی جهت خرید یا وارد کردن مواد و لوازم مربوط به فعالیت اقتصادی را کسر نمود. به این ترتیب عملا شخصی که مشمول مالیات بر ارزش افزوده است، می تواند، در اظهارنامه مالیاتی مربوطه کسوری را منظور دارد. 


ادامه مطلب...
بازگشت