• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

سر فصل ها

نرم افزار فروشگاهی آسانا 3

چاپ
  • انتخاب تنظیم چاپ پیشفرض و تغییر ابعاد/نوع کاغذ

انتخاب تنظیم چاپ پیشفرض و تغییر ابعاد/نوع کاغذ

 

برای توضیح این قسمت ما چاپ یک فاکتور را در نظر خواهیم گرفت که میخواهیم آن را در ابعاد یک کاغذ A5 چاپ نماییم. "تمامی مراحل برای تنظیم چاپ دیگر اطلاعات قابل اجرا می‌باشد"
تنها تغییری که باید انجام شود مقدار نوع کاغذ می‌باشد. میتوانید این خصویت را در فرم چاپ(شکل 1) بصورت موقت یا تنظیم چاپ(شکل 2) بصورت دائمی-پیشفرض تنظیم نمایید.


ابتدار در فرم صدور فاکتور پس از ورود اطلاعات فاکتور(می‌توانید یک فاکتور ثبت شده را از فرم فهرست فاکتورها باز نمایید) بر روی دکمه چاپ کلیک نمایید(کلید میانبر چاپ Ctrl+P)، فرم چاپ ظاهر خواهد شد. همانند تصویر زیر بر روی دکمه "تنظیمات چاپ" کلیک نمایید.

فرم چاپ

شکل 1

فرم چاپ به دو بخش تقسیم شده است، بخش نخست شمال دکمه‌های تهیه خروجی چاپ و تنظیم چاپ می‌باشد. بخش دوم توسط دکمه بیشتر (بیشتر) در دسترس قرار خواهد گرفت که شامل امکانات دسترسی سریع به تنظیمات چاپ می‌باشد.
برای تغییر تنظیم چاپ بصورت موقت در بخش دوم میتوانید مقدار "تنظیم چاپ" را بر روی یک الگو از پیش ذخیره شده که مناسب ابعاد کاغذ A5 طراحی شده است قرار دهید. بعد از آن چاپگر را مشخص و در نهایت "نوع کاغذ" را در صورت موجود بودن(پشتیبانی چاپگر) بر روی A5 قرار دهید.
جهت تغییر تنظیم پیشفرض و دائمی در بخش نخست بر روی دکمه "تنظیمات چاپ" کلیک نمایید، فرم تنظیمات چاپ ظاهر خواهد شد و بصورت پیشفرض تنظیمات مربوط به سربرگ "ستون بندی" نمایش داده خواهد شد، بر روی سربرگ "چاپگر/کاغذ" کلیک نمایید تا تنظیمات مربوط به خروجی و ابعاد چاپ همانند تصویر زیر در دسترس قرار گیرد.

تنظیمات چاپ

شکل 2

مقدار تنظیم(B) را بر روی الگو ذخیره شده که مناسب ابعاد کاغذ A5 طراحی شده است قرار دهید(شکل 3)، سپس "نوع کاغذ"(C) را بر روی A5 قرار دهید و در نهایت جهت ثبت تغییرات بر روی دکمه "ذخیره تنظیمات چاپگرها" کلیک نمایید.

انتخاب چاپگر

شکل 3

*(A) الگوی جاری در حال ویرایش می‌باشد، انتخاب الگوی دیگر در این بخش تأثیری بر تنظیم چاپ پیش‌فرض نخواهد داشت.
*الگو چاپ تأثیری بر ابعاد کاغذ نخواهد داشت و صرفاً ساختار چاپ (چه آیتم‌هایی، به چه شکلی و در چه مکانی نمایش داده شود) را مشخص می‌نماید و خود را با ابعاد چاپ منطبق خواهد کرد. می‌توانید بر اساس نیاز خود بینهایت الگو (تنظیم) چاپ ذخیره و در مواقع مورد نیاز آن را انتخاب نمایید.
*در این قسمت میتوانید برای چهار چاپگر، چهار تنظیم(الگو) چاپ متفاوت در نظر بگیرید



دیدگاه ها

سلام وقتتون بخیر چرا وقتی تبدیل به پی دی اف میشه حروف انگلیسی رو مربع مربع نمایش میده؟


دیدگاه جدید

Captcha