• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
  • 01154210629

سر فصل ها

نرم افزار فروشگاهی آسانا 3

تنظیمات فاکتور

 

در بخش تنظیمات فاکتور می‌توانید ساختار و رفتار صدور فاکتور را شخصی سازی نمایید، جهت دسترسی به تنظیمات بخش فاکتور مسیر زیر را طی نمایید.

ریبون اطلاعات پایه -> تنظیمات عمومی -> تنظیمات فاکتور

تنظیمات فاکتور


بخش‌های مشخص شده در تصویر فوق به شرح زیر می‌باشد.

1- در صورتی که بخواهید در هنگام صدور فاکتور فروش یک مشتری به صورت پیش‌فرض انتخاب شود می‌توانید این گزینه راه فعال نمایید و آن مشتری پیش‌فرض را انتخاب کنید. "این گزینه برای مشاغلی که مشخصات مشتری را دریافت نمی‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرد، مانند سوپر مارکت"

2- نمایش ستون واحد کالا/خدمات، در صورت فعال بودن این گزینه ستون واحد در اقلام فاکتور به نمایش در خواهد آمد

3- نمایش ستون تخفیف در هر سطر، در صورت فعال بودن این گزینه ستون مبلغ تخفیف و ستون مبلغ پس از تخفیف به نمایش در خواهد آمد

4- نمایش ستون مالیات و عوارض در هر سطر، در صورت فعال بودن این گزینه ستون ارزش افزوده در اقلام فاکتور به نمایش در خواهد آمد

5- نمایش ستون توضیحات در هر سطر فاکتور، در صورتی که میخواهید برای اقلام درج شده در فاکتور علاوه بر عنوان کالا شرح و توضیح درج نمایید این آیتم را فعال نمایید

6- انتقال اتوماتیک سطر در حالت بارکد، در این حالت پس درج هر قلم از فاکتور نشانگر ورود اطلاعات به سطر جدید اقلام فاکتور خواهد رفت و برنامه آماده دریافت قلم جدید فاکتور خواهد ماند.

7- تجمیع کالا با کد تکراری، با فعال شدن این گزینه در صورتی که یک نوع قلم فاکتور بیش از یک بار وارد شود بجای افزودن یک سطر جدید بر تعداد آن قلم کالا اضافه خواهد شد.

8- مرتب سازی اقلام فاکتور بر اساس حروف الفبا در هنگام چاپ، این گزینه تأثیری بر نمایش اطلاعات اقلام فاکتور در هنگام نمایش فاکتور نخواهد داشت و فقط در هنگام چاپ به ترتیب حروف الفبا بر اساس عنوان کالا اقلام چاپ خواهند شد.

9- محاسبه مانده حساب قبلی طرف حساب جهت نمایش در چاپ،  این آیتم فقط محاسبه مانده حساب طرف حساب را انجام خواهد داد و باعث نمایش مانده حساب در چاپ فاکتور نخواهد شد.

10- امکان ویرایش مبلغ کل جهت محاسبه("تعداد/مقدار"، "فی/مبلغ واحد"، "تخفیف")، در این حالت میتوانید مبلغ نهایی(جمع کل) یک قلم از فاکتور را ویرایش کنید تا ستون انتخاب شده محاسبه گردد.

11- نحوه محاسبه اعشار مبالغ("Round-روند"، "Truncate-حذف اعشار")،  بر اساس انتخاب یکی از شیوه‌های محاسبه، مبالغ در صورت داشتن ارقام اعشار اصلاح خواهند شد.

12- نمایش ستون شماره فنی / سریال کالا در هر سطر، با فعال سازی این آیتم یک ستون با عنوان شماره فنی به ستونهای فرم صدور فاکتور اضافه خواهد شد.

13- نمایش ستون درصد تخفیف در هر سطر فاکتور، با فعال سازی این آیتم امکان درج و محاسبه و مشاهده درصد تخفیف در فرم صدور فاکتور اضافه خواهد شد. "در ستون مبلغ فاکتور می‌توانید با درج علامت % درصد تخفیف را محاسبه نمایید"

14- تغییر مقدار ستون تعداد/مقدار با موشواره(Mouse)، با فعال سازی این آیتم دیگر قادر به درج مقدار در ستون تعداد/مقدار به توسط کیبورد نخواهید بود و فقط می‌توانید با حرکت دکمه Scroll موشواره مقدار را تغییر دهید.

15- فاکتور فروش نقدی در نظر گرفته شود، در صورت فعال بودن این آیتم در هنگام ثبت فاکتور به اندازه مبلغ کل فاکتور یک برگه دریافت بصورت نقدی صادر خواهد شد.

16- هشدار برای حداقل موجودی در صدور فاکتور فروش، این آیتم در هنگام درج یک قلم کالا در فاکتور موجودی کالا را کنترل می‌کند و در صورتی که موجودی از نقطه سفارش تعیین شده در تعریف کالا کمتر باشد هشداری برای کاربر ظاهر خواهد کرد.

17- جلوگیری از فروش منفی، این آیتم از فروش کالای بدون موجودی جلوگیری خواهد کرد و اجازه ثبت فاکتور را نخواهد داد.

18- چاپ خدمت درصدی در آخرین سطر، در صورتی که در فاکتور صادر شده خدمت درصدی وارد شده باشد آن را به آخرین سطر اقلا فاکتور نمای چاپی انتقال خواهد داد

19- نمایش کادر اضافات، در صورت فعال بودن این گزینه "کادر اضافات" با عنوان تعیین شده در تنظیمات پایه در قسمت جمع فاکتور نمایش داده خواهد شد.

20- ستونهای اضافی، با فعال سازی این آیتم‌ها میتوانید ستون‌هایی با عنوان دلخواه و مکان دلخواه به ستون‌های فاکتور فروش اضافه کنید.

21- ثبت و ذخیره تنظیمات فاکتور.

22- فرمول نویسی ستون‌های عددی


دیدگاه جدید

Captcha