• ما از روز شنبه الی چهار شنبه ساعت 9 صبح الی 14 عصر پاسخگوی تماس تلفنی خواهیم بود. خارج از آن از طریق ارسال تیکت با ما در تماس باشید
 • 01154210629

سر فصل ها

نرم افزار فروشگاهی آسانا 3

معرفی کالا و خدمات

 

در آسانا3 برای صدور فاکتور نیاز به معرفی کالا می‌باشد، میتوانید معرفی کالا را پیش از صدور فاکتور یا در هنگام صدور فاکتور انجام دهید. همچنین امکان ورود اطلاعات کالا و خدمات از فایل اکسل فراهم می‌باشد. جهت معرفی و ویرایش اطلاعات کالا و خدمات مسیر زیر را طی نمایید.

ریبون کالا و خدمات -> کالا/خدمات

کالا/خدمات


معرفی کالا/ خدمات

بخش‌های مشخص شده در تصویر فوق به شرح زیر می‌باشد.

1- کد، تعیین کد برای کالا اجباری نمی‌باشد، اما توصیه می‌شود برای هر کالا یک کد در نظر بگیرید تا در هنگام جستجو و صدور کالا دسترسی سریع‌تر و دقیق‌تری داشته باشید. تیک پیشنهاد کد به شما کمک خواهد کرد تا بر اساس آخرین کد ثبت شده برای کالاها به سرعت یک کد جدید در نظر بگیرید

2- عنوان، "درج نام عنوان(نام کالا/خدمت) الزامی می‌باشد". در صورتی که نام در نظر گرفته شده تکراری باشد برنامه آسانا یک هشدار مبنی بر وجود یک کالای هم نام ثبت شده نمایش خواهد داد، در صورت تایید کالا با نام تکراری درج خواهد شد.

3- قیمت(واحد جزء)، قیمت پیش‌فرض بر اساس واحد کوچک(در حالت معرفی کالای دو واحدی) در هنگام صدور فاکتور فروش می‌باشد. می‌توانید قیمت فروش واحد جزء را بر اساس قیمت خرید توسط دکمه محاسبه مبلغ فروش بر اساس مبلغ خرید(دکمه F4) بدست آورید.

4- واحد جزء، واحد اندازه گیری کوچک برای کالا/خدمت می‌باشد. اگر واحد مورد نظر در فهرست واحد‌ها موجود نبود از دکمه افزودن گروه کالا در کنار کادر واحد استفاده نمایید."مقداردهی فیلد واحد جزء برای معرفی کالا الزامی می‌باشد"

5-دو واحدی، در برخی از کسب و کاره‌ها نیاز به فروش کالا در دو واحد می‌باشد. به عنوان مثال فروش آب معدنی که بصورت عدد و باکس به فروش می‌رسد، در این مثال واحد جزء عدد و واحد کل باکس می‌باشد. اگر تعداد موجود در هر باکس از آب معدنی 12 عدد باشد در اینجا ضریب تبدیل 12 خواهد بود.

6- از نوع خدمات، اگر خدمتی را ارائه می‌دهید و به ازای آن مبلغی دریافت می‌کنید این گزینه را فعال نمایید. خدمت در محاسبات انبار شمارش نخواهد شد.

 • در صورتی که خدمت ارائه شده بر اساس زمان محاسبه می‌گردد تیک "محاسبه خدمت بر اساس ساعت" را فعال نمایید.
 • خدمت درصدی، این نوع خدمت در فاکتور مبلغ فی(مبلغ واحد) آن بر اساس درصد تعیین شده از کل اقلام فاکتور بدون مالیات محاسبه خواهد شد. این خدمت معمولا برای مشاغلی استفاده می‌شود که بر اساس کل فاکتور ارائه شده درصدی را به صورت کارمزد دریافت می‌کنندو

7- معاف از مالیات، در صورتی که کالای را به فروش می‌رساند که مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی‌باشد این گزینه را فعال نمایید

8- نمایش در فروش، در صورت حذف تیک این آیتم کالای معرفی شده در هنگام صدور فاکتور فروش در فهرست جستجو به نمایش در نخواهد آمد.

9- نمایش در خرید، در صورت حذف تیک این آیتم کالای معرفی شده در هنگام صدور فاکتور خرید در فهرست جستجو به نمایش در نخواهد آمد.

10- ثبت/افزودن، جهت ثبت تغییرات یا افزودن اطلاعات جدید

11- فهرست کالا و خدمات معرفی شده

12- ویرایش، ابتدا آیتم مورد نظر خود را از فهرست انتخاب نمایید سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا اطلاعات جهت اعمال تغییرات در کادر بالای فهرست آماده گردد.

13- حذف، برای حذف نیاز به انتخاب آیتم مورد نظر از فهرست می‌باشد. "آیتم حذف شده قابل بازگشت نمی‌باشد"

14- پنل جستجو، می‌توانید در فهرست کالا و خدمات ثبت شده جستجو نمایید.

جستجو کالای ثبت شده

 1. پنل جستجو، نمایان و مخفی کردن کادر جستجو
 2. جستجو بر اساس، می توانید بر اساس عنوان و کد کالا اقدام به جستجو نمایید.
 3. ورود عنوان یا کد مورد نظر
 4. شروع جستجو در فهرست کالای ثبت شده. در هر بار کلیک جستجو از محل انتخاب شده در فهرست انجام خواهد شد و در صورت رسیدن به پایان فهرست جستجو از ابتدا فهرست ثبت شده آغاز خواهد شد
 5. فیلتر بر اساس عنوان، در صورت فعال شدن این گزینه قادر به استفاده از نوار فیلتر در فهرست کالاهای ثبت شده خواهد بود. همچنین در هنگام معرفی کالا، فهرست کالاهای ثبت شده فیلتر خواهند شد که در روند ثبت کالای جدید به شما کمک خواهد کرد که کالای مشابه با املاء متفاوت را شناسایی نمایید.

15- فاکتورهای مرتبط، فهرستی از فاکتورهای ثبت شده که شامل کالای انتخاب شده در آنها می‌باشد را در بازه‌های زمانی نمایش خواهد داد.

16- بروزرسانی، امکان گروه بندی و بروزرسانی قیمت گروهی و بروزرسانی موجودی در این بخش فراهم شده است.

بروزرسانی اطلاعات کالا

 1. گروه بندی، امکان گروه بندی و جابجای گروه کالاهای ثبت شده
 2. تغییر قیمت گروهی، با انتخاب کالاهای مورد نظر(تیک انتخاب کالای مورد نظر فعال شده باشد) می‌توانید با امکانات ارائه شده نسبت به اصلاح قیمت‌ها در سریع‌ترین حالت اقدام نمایید.
 3. بروزرسانی موجودی، بر اساس انواع فاکتورهای ثبت شده موجودی کالا مجدد شمارش خواهد شد.

17- Excel، تهیه خروجی فایل اکسل از فهرست کالاهای ثبت شده و امکان ورود اطلاعات کالا و خدمات از یک فایل اکسل

18- چاپ، تهیه خروجی چاپی از فهرست کالاهای ثبت شده


دیدگاه جدید

Captcha